گلاب و عرقیات گیاهی طوبی

» تشخیص گلاب خالص کاشان از گلاب تقلبی

خرید گلاب خالص کاشان

یکی از ممتاز ترین گلاب های موجود در دنیا منحصر به ایران را می توان گلاب کاشان بیان نمود که علاوه بر مصارف خوراکی از خواص درمانی فوق العاده ایی برخوردار می باشد و همین موضوع در افزایش تقاضای خرید گلاب خالص کاشان بسیار تاثیر داشته است . اما مهم ترین دغدغه در این زمینه برای خریداران تشخیص گلاب خالص کاشان از گلاب تقلبی می باشد که امروcه به دلیل وجود دلالان و سود جویان تهیه ی گلاب اصل و خالص بسیار سخت می باشد . شرکت گلاب طوبی با فراهم نمودن مقاله ایی در این زمینه سعی بر این دارد تا شما را در کسب آگاهی برای تشخیص گلاب اصل و با کیفیت یاری نماید .
گلاب خالص کاشان
با توجه به مطالب بیان شده در بحث تشخیص گلاب اصل در ابتدا باید به دو روش تهیه این محصول که به صورت سنتی و صنعتی تهیه می شود ، اشاره نمود . تهیه ی گلاب در فصل بهار به ویژه اردیبهشت و خرداد با به دست آمدن گل های محمدی شروع می گردد به طوری که گل ها را قبل از ظهر می چینند تا آفتاب خواص آن را از بین نبرد و در نتیجه با مخلوط آن با آب در دیگ های مسی آن را جوشانده و از بخار حاصله آن که از لوله های مخصوص به ظرفی دیگر به شکل پارچ منتقل می گردد و با میعان این بخار ها به مایع تبدیل می شود و سبب به دست آمدن گلاب اصل به روش سنتی می شود . اما در روش صنعتی در مسیر انتقال بخار به ظرف دیگر برای به دست آمدن گلاب یک اسانس گیر قرار می دهند و عطر گلاب را از آن جدا می نمایند به همین منظور می توان عطر و کیفیت گلاب های تولیدی به روش سنتی را بیشتر و بهتر از گلاب تولید شده به روش صنعتی بیان نمود . این روش تولید گلاب بسته به مصرف میزان گل مورد استفاده در تولید گلاب که به نام عیار معرفی می گردد سبب ارائه انواع گلاب کاشان شامل : گلاب معمولی و گلاب دو آتیشه با عیار های مختلف می شوند که می توان گلاب دو آتیشه را به عنوان یک گلاب خالص یا به عبارتی گلاب سنگین معرفی نمود که از بهترین کیفیت نسبت به گلاب معمولی برخوردار می باشد زیرا در روش تهیه آن از دو بار تقطیر برای به دست آوردن این گلاب استفاده می نمایند و در روش دوم به جای آب از گل های محمدی استفاده می نمایند و همین موضوع عطر این گلاب را نسبت به گلاب معمولی بیشتر می نماید .
مقاله مربوطه : منظور از گلاب دو آتیشه چیست ؟

با توجه به آشنا شدن با روش های تولید گلاب می توان نکاتی را در زمینه تشخیص گلاب خالص کاشان از گلاب تقلبی بیان نمود .
5 نکته برای تشخیص گلاب خالص کاشان از گلاب تقلبی
1. اولین مرحله تشخیص همان طور که در تولید گلاب بیان شده عطر و بوی گلاب می باشد . گلاب اصل دارای عطری مشابه با عطر خود گل محمدی می باشد که ملایم است . اگر گل های محمدی را بوییده باشید و عطر آن را به یاد داشته باشید با بوییدن گلاب اصل نیز همان بوی گل برای شما تداعی می گردد اما در گلاب تقلبی با بوییدن آن حس تندی را متوجه خواهید شد که این نشانه کیفیت پایین گلاب و در نتیجه تقلبی بودن آن می باشد . برای تشخیص این موضوع حتی استفاده از مقداری کمی از گلاب و ریختن آن در ظرف و بوییدن آن به شما در تشخیص اصل بودن این محصول کمک می نماید زیرا گلاب اصل بوی فوق العاده ایی داشته و رایحه آن در اطراف پخش می گردد .
2. در تشخیص گلاب اصل کاشان از گلاب تقلبی می توان به رنگ و شفافیت گلاب اشاره داشت . گلاب خالص با دارا بودن شفافیت و بی رنگ بودن و همچنین نبود رسوب و ناخالصی در اختیار خریداران قرار می گیرد در حالی که گلاب های تقلبی شفاف نبوده و با رسوب هایی که دارا می باشند دارای رنگی کدر می باشد که این خود از نکاتی در زمینه تشخیص گلاب اصل از تقلبی می باشد . 
3. بررسی طعم گلاب نیز از مواردی است که امروزه می توان در تشخیص اصل بودن گلاب به آن توجه نمود . گلاب اصل و خالص کاشان دارای طعمی تلخ مانند می باشد که هرچه عیار گلاب بالاتر و میزان گل مصرفی در تولید گلاب بیشتر باشد این گلاب تلخ تر خواهد بود به طوری که می توان گلاب دو آتیشه کاشان را تلخ تر از گلاب های معمولی دانست . اما این تلخ مزه بودن ماندگار نبوده و با تست آن سبب آزار نمی گردد در حالی که گلاب های تقلبی با طعم تند و تیز خود سبب سوزاندن زبان شده و این خود به تشخیص اصل بودن گلاب کمک می نماید .
4. دیگر نکته در تشخیص گلاب خالص را می توان بر اثر گذر زمان به دست آورد به گونه ایی که گلاب خالص با نگه داری طولانی مدت همان عطر و بوی اولیه را دارا می باشد اما نگه داری گلاب تقلبی بعد از یک مدت بوی و رایحه خود را از دست می دهد و همانند آب می شود .
5. مهم ترین مرحله در تشخیص گلاب خالص را می توان به خرید از مجموعه ایی معتبر اختصاص داد . خرید از مجموعه ای معتبر خود مهم ترین مسئله در بحث کیفیت و اصالت گلاب کاشان می باشد . با این که گلاب کاشان از معروفیت بالایی برخوردار است اما خود مردم کاشان هم می دانند که نمی توانند گلاب خالص کاشان را از هر جایی تهیه نمایند به همین منظور به خرید این محصول گیاهی از یک فروشگاه معتبر می پردازند . که در معرفی یکی از مجموعه های تولید کننده و عرضه کننده انواع عرقیات گیاهی به ویژه گلاب ناب کاشان می توان شرکت گلاب طوبی را معرفی نمود .
خرید گلاب خالص کاشان
برای خرید گلاب خالص کاشان از شرکت گلاب طوبی می توانید علاوه بر مراجعه حضوری به دفتر فروش این شرکت واقع در قمصر کاشان به صورت آنلاین با مراجعه به فروشگاه آنلاین گلاب طوبی به خرید گلاب خالص کاشان در بهترین کیفیت با نازل ترین قیمت به سبب حذف واسطه و دلالان بپردازید . این شرکت در راستای دسترسی تمامی هموطنان در اقصی نقاط کشور به گلاب و عرقیات گیاهی کاشان در بالاترین کیفیت ارائه محصولات به صورت آنلاین را فراهم نموده است .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی گلاب طوبی
•  راهنمای خرید از شرکت گلاب طوبی
•  ارسال سریع محصول
•  قوانین و مقررات شرکت گلاب و عرقیات گیاهی طوبی
•  بهترین قیمت گلاب و عرقیات گیاهی
•  شرایط حمل و نقل محصولات

مدیریت : 55646585-031
واحد فروش : 55646575-031
مدیریت : 09131636080
واحد فروش و سفارشات : 09122454598
فکس : 55646595-031
صندوق پستی : 1188-87135
کد پستی : 37511-87517
آدرس : کاشان ، قمصر ، بریدگی بعد از پمپ بنزین
واحد سنتی : کاشان ، قمصر ، بلوار ساحلی ، ابتدای بلوار شهید بهشتی
گلاب اصل و درجه یک کاشان
خرید اینترنتی گلاب اصل