گلاب و عرقیات گیاهی طوبی

» خواص گلاب درجه یک قمصر کاشان و خرید آن

خرید گلاب درجه یک قمصر کاشان

یکی از پر مصرف ترین عرقیات در مقایسه با عرقیجات دیگر ، عرق گلاب درجه یک و اعلاء می باشد . عرق گلاب یکی از بهترین و پر مصرف ترین عرقیجاتی می باشد که از آن برای درمان بسیاری از درمان بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد . هم چنین از عرق گلاب در مصارف خوراکی نیز از آن بهره می گیرند چرا که طعم و بو و عطری که در پخت انواعی از غذا ها و شیرینی جات و ... می دهد ، بسیار عالی می باشد . عرق گلاب در بسیاری از شهر ها و شهرستان ها تولید می شود اما منبع اصلی تولید انواع عرقیجات از جمله عرق گلاب در قمصر کاشان می باشد که هر ساله تعداد زیادی از هم وطنان عزیزمان برای گلابگیری در ماه اردیبهشت که ماه گلاب گیری می باشد ، به قمصر سفر کرده تا از گلاب گیری و تولید عرق گلاب به روش سنتی بازدید کنند . برای گرفتن عرق های گیاهان به دو روش سنتی و صنعتی عمل می کنند . عرق گیری گیاهان به روش صنعتی که در بسیاری از کارخانه جات صنعتی با دستگاه های عرق گیری و به روز تولید می شود اما روش سنتی گرفتن عرق گلاب از گل محمدی و دیگر عرقیات در مکان های کوچک ، اصولا با دیگ های مسی گرفته می شوند که کیفیت گلاب های سنتی بسیار بالا تر از گلاب های صنعتی می باشد .
عرق گلاب از گیاه گل محمدی گرفته می شود . به گل محمدی ، گل رز سرخ نیز گفته می شود اما گل محمدی شناخته تر از گل رز می باشد . برای گرفتن عرق گیاه گل محمدی ابتدا به خوبی گل محمدی را پرورش داده و سپس از آن عرق می گیرند . علاوه بر گرفتن عرق از گل محمدی فراورده ها و محصولات دیگری از جمله  شربت گلاب تهیه شده از گل های محمدی ، تهیه مربای گلاب از گل های محمدی ، غنچه های خشک شده از گل های رز سرخ و بسیاری از محصولا ت و فراورده های دیگر از گیاه گل محمدی به دست می آید .

خواص شگفت انگیز گلاب درجه یک
در واقع گلاب یک مایعی شفاف ، بدون رنگ ، بسیار خوش بو و معطر می باشد . عرق گلاب از گیاه گل محمدی به دست می آید که به عنوان یکی از گران ترین اسانس ها در جهان شناخته شده است . عرق گلاب درجه یک فواید زیادی برای بدن دارد که به طور خلاصه می توان خواص درمانی گلاب را برای سلامتی ، دوران بارداری ، درمان سیاهی دور چشم ، سرماخوردگی و ... نام برد .
• آیا تا به حال به این دقت کرده اید که چرا در مراسم عزاداری از گلاب استفاده می کنند و کاربرد آن چه می باشد ؟ بله ؛ یکی از مهم ترین و موثر ترین خواص گلاب آرام بخش بودن آن برای اعصاب می باشد به همین خاطر است که در مراسم سوگواری و عزاداری ها برای آرام شدن افراد از گلاب استفاده می کنند .
کاهش استرس با گلاب : اگر فردی می باشید که استرسی می باشید و دائما اضطراب دارید می توانید گلاب را به عنوان یک نوشیدنی ضد استرس و ضد اضطراب در اولویت قرار دهید . هم چنین می توانید از شربت گلاب جهت رفع استرس و اضطراب خود استفاده کنید . هم چنین می توانید جهت کاهش و رفع استرس خود با بوییدن گلاب نیز به رفع آن کمک کنید .
• یکی از نوشیدنی های شگفت انگیزی که در جهت رفع سر درد ها می توان از آن به عنوان مسکنی قوی در نظر داشت ، عرق گلاب می باشد . شما زمانی که سر درد دارید می توانید با مصرف یا بوییدن عرق گلاب به کاهش و رفع سر درد خود کمک فراوانی کنید .
بهترین خواص عرق گلاب برای پوست ، مو و بدن : یکی از بهترین پاک کنندگی برای پوست و شادابی آن استفاده از عرق گلاب برای پوست می باشد . شما می توانید با کمک گلاب قرمزی پوست خود را کاهش دهید . از دیگر خواص عرق گلاب برای پوست می توان به رفع خشکی پوست ، رفع آکنه پوستی ، روشن شدن پوست با عرق گلاب ، بازسازی و پاکسازی پوست و آبرسانی به پوست می باشد .
درمان جوش و آکنه پوست صورت با عرق گلاب : استفاده بیش از اندازه از صابون ها و پاک کننده های صورت باعث می شود که تعادل پوست به هم بخورد و باعث رشد باکتری هایی شود که عامل جوش و آکنه می باشند . بنابراین استفاده از گلاب به عنوان یک ضد باکتریایی و ضد التهاب قوی می تواند باعث از بین رفتن باکتری های پوست و کاهش چربی آن شود و به درمان جوش و آکنه صورت کمک کند .

هشدار
نکته ای که باید قبل از استفاده از هر نوع عرقیات بر روی پوست خود توجه داشته باشیم این است که ابتدا قبل از استفاده از هر نوع عرقی بر روی پوست خود کمی از آن را بر روی صورت یا ناحیه ی حساس از بدن زده و مدتی صبر کرده و حدودا پس از بیست دقیقه اگر پوست بدن واکنشی نسبت به آن نشان نداد می توانید با اطمینان از عرق گلاب یا دیگر عرقیات کنید برای پوست خود ، استفاده کنید .

چگونه گلاب تهیه می شود ؟
بسیاری از مردم شاید نمی دانند که عرق گلاب چگونه تهیه می شود . در این قسمت می خواهیم به شما عزیزان بگوییم که چگونه از گل محمدی عرق گیری می کنیم ؟
جهت تولید عرق گلاب ابتدا مقداری از گل های محمدی را درون یک طرف مسی یا سفالی در بسته می ریزند و سپس روی آن آب می ریزند و آن را روی شعله های آرام قرار می دهند تا گلبرگ های گل محمدی به خوبی پخته شود . بعد از مدتی بخار های حال از جوشیدن گل های محمدی را در طرفی دیگر به روش میعان خنک کرده تا به مایع تبدیل شود و آن را جمع آوری می کنند ؛ بدین صورت عرق گلاب یا اسانس آن به دست می آید . هم چنین اگر دوباره درون آن گلاب باز گل های محمدی ریخته و به همین ترتیب قبل عمل کرده ، گلابی که از آن تولید می شود به نام گلاب دو آتیشه درجه یک اعلاء می باشد که دارای خواص بیشتری نسبت به گلاب معمولی می باشد و عطرو طعم و بوی بیشتری را دارد .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی گلاب طوبی
•  قوانین و مقررات شرکت گلاب و عرقیات گیاهی طوبی
•  درباره شرکت گلاب طوبی
•  بهترین کیفیت گلاب و عرقیات گیاهی
•  شماره حساب های شرکت گلاب طوبی
•  شرایط حمل و نقل محصولات

مدیریت : 55646585-031
واحد فروش : 55646575-031
مدیریت : 09131636080
واحد فروش و سفارشات : 09122454598
فکس : 55646595-031
صندوق پستی : 1188-87135
کد پستی : 37511-87517
آدرس : کاشان ، قمصر ، بریدگی بعد از پمپ بنزین
واحد سنتی : کاشان ، قمصر ، بلوار ساحلی ، ابتدای بلوار شهید بهشتی
گلاب اصل و درجه یک کاشان
خرید اینترنتی گلاب اصل